Kancelaria radców prawnych – jak z nią współpracować?

W niektórych sytuacjach życiowych niezbędne okazuje się korzystanie z pomocy prawnej. Może chodzić na przykład o domniemane naruszenie obowiązujących przepisów przez pracodawcę lub pracownika. Nie tylko prawo pracy budzi wątpliwości – postępowanie sądowe lub dotyczące obrotu nieruchomościami także może nastręczać dodatkowych komplikacji, szczególnie w przypadku osób, które nie mają doświadczenia lub wykształcenia prawniczego. Pomoc stanowi kancelaria radców prawnych.

Jak działa kancelaria prawna?

Głównym zadaniem, jakie ma kancelaria radców prawnych, jest udzielanie pomocy prawnej poprzez reprezentowanie stron przed sądami i urzędami. Dodatkowo zakres obowiązków poszerzony jest o sporządzanie opinii prawnych, wzorów umów oraz innych aktów i dokumentów w imieniu klienta. To tylko kilka z wielu funkcji, jakimi zajmuje się adwokat lub radca, pracujący w kancelarii. Każda praktyka ma określone specjalizacje, w których świadczy skuteczną i fachową pomoc. Rozbudowana kancelaria radców prawnych (https://jdp-law.pl/), oprócz oczywistych przepisów prawa pracy lub nieruchomości, zajmuje się też prawami transakcji M&A oraz obsługa prawną spółek. 

Jak zatrudnić radcę prawnego z kancelarii

Jak w praktyce skorzystać z pomocy, jaką oferuje kancelaria radców prawnych? W tym celu klient indywidualny lub przedsiębiorstwo zobowiązany jest do zawarcia umowy o zastępstwo prawne. Przypomina ona nieco znaną umowę zlecenia i szczegółowo określa zakres czynności, w jakich radca prawny będzie pełnił swoje zadania. Innym zapisem niniejszego dokumentu jest wynagrodzenie, jakiego oczekuje kancelaria radców prawnych. Dzięki korzystaniu z takiej praktycznej pomocy prawnej dużo łatwiej wygrać prowadzoną w sądzie sprawę.

Comments are closed.